Elektryczna hulajnoga zamiast roweru do pracy?

Na ulicach wielu miast coraz częściej można spotkać hulajnogę elektryczną. Korzystają z niej osoby w różnym wieku, zarówno młodzież jak i dorośli. Skąd wzięła się nagła popularność na ten środek transportu? Czy jest lepsza od roweru?

Czym dokładnie jest hulajnoga elektryczna?

Oczywistą różnicą oraz przewagą hulajnogi elektrycznej nad klasyczną jest możliwość bezwysiłkowego poruszania się. W zależności od mocy silnika może osiągnąć prędkość nawet do 40km/h. Należy jednak pamiętać o regularnym ładowaniu baterii. Zajmuje ono kilka godzin i wystarcza na przejechanie około 20 – 30km. Rzecz jasna dodanie silnika do hulajnogi znacznie zwiększyło jej wagę, jednakże wiele modeli ma możliwość szybkiego i prostego złożenia. Jest wtedy bardziej poręczna, ułatwia to wnoszenie jej po schodach oraz zajmuje mało miejsca w mieszkaniu lub miejscu pracy.

Dostępność i wybór modeli

Ze względu na rosnącą popularność hulajnogi elektrycznej, na rynku pojawia się ich coraz więcej. Łatwo wyszukać sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą rozmaitych modeli i na pewno w odpowiednim punkcie stacjonarnym również na coś trafimy. Jednak zanim ją zakupimy dobrze zastanówmy się nad wyborem. Hulajnogi różnią się nie tylko mocą silnika, ale także rozmiarem kół. Należy dobrać odpowiednią wielkość do naszego wzrostu oraz wagi, co przy szerokim asortymencie na szczęście nie jest zbyt trudne. Łatwo znajdziemy mniejszy, bezpieczniejszy model dla dzieci jak i coś z większą mocą silnika dla dorosłych. Jeżeli komuś zależy na bardziej komfortowej jeździe, może poszukać hulajnogi wyposażonej dodatkowo w siodełko lub montowaną na kierownicy torbę. Wśród pokaźnej liczby różnorodnych modeli na pewno znajdziemy hulajnogę odpowiadającą naszym wymaganiom.

Hulajnoga lepsza od roweru?

Codzienna jazda samochodem do pracy jest kosztowna, dlatego też kiedy tylko pogoda na to pozwoli, wiele osób zamienia auto na rower. To zdrowsza i tańsza alternatywa umożliwiająca ominięcie korków. Nie trzeba czekać na przystankach lub martwić się o miejsce parkingowe. Jednak nie wszyscy mają ochotę lub możliwość na taki wysiłek fizyczny. Jest to jeden z powodów, dla których coraz większa liczba osób decyduje się na hulajnogę elektryczną. Można nią szybko i bezproblemowo pokonywać dłuższe dystanse. Jest mniejsza przez co bardziej poręczna i łatwiejsza w przenoszeniu niż rower. Nie potrzeba do niej specjalnego stroju oraz zapewnia większą wygodę podczas jazdy.

Więcej niż zwykły gadżet

Hulajnoga elektryczna ma wiele zalet, przez co zaczyna cieszyć się popularnością. Nie tylko stanowi rozrywkę na świeżym powietrzu dla młodszych użytkowników, ale również sprawdzi się doskonale jako środek transportu do pracy lub na uczelnię dla dorosłych. Hulajnoga nie jest już odbierana jako zabawka dla dzieci, ale wygodna oraz nowoczesna alternatywa dla innych środków transportu, takich jak samochód albo rower. Z biegiem czasu coraz więcej osób decyduje się na kupno elektrycznej hulajnogi, a widok dorosłego w garniturze jadącego hulajnogą przestaje już dziwić.