Rowerowe wózki dziecięce

Wózek dziecięcy rowerowy to inaczej mówiąc coraz popularniejsza przyczepka rowerowa dla dzieci. To bardzo praktyczne narzędzie. Łatwość poruszania się po mieście i oczywiście ogromna frajda dla pociechy sprawiają, że wielu rodziców decyduje się na zakup. Produkt ten powoli staje się elementem dziecięcej wyprawki, tak jak to jest w krajach skandynawskich czy w Niemczech. Co należy wiedzieć przy zakupie rowerowego wózka dziecięcego?

Jak wybrać rowerowy wózek dziecięcy?

Najważniejszym aspektem jest jego pojemność, by dziecko czuło się w nim swobodnie. Niektóre przyczepki dają możliwość przewożenia nawet dwójki dzieci. Jednak większy wózka to większa waga i trudność jazdy po pagórkowatym terenie. Natomiast węższa, jednoosobowa przyczepka pozwala na sprawniejszą jazdę i dużo łatwiej przechować ją w mieszkaniu czy piwnicy. Niemniej podwójne przyczepki mogą sprawdzać się również jako magazynek malucha, gdzie trzyma i może zabrać ze sobą swoje ulubione zabawki. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w kwestii mocowania przyczepki do roweru jest przegub kulowy. Dzięki niemu można mieć pewność, że przyczepka z dzieckiem nie przewróci się nawet przy wywrotce roweru.

Większość przyczepek składa się jak wózki dziecięce, by zajmowały jak najmniej miejsca. Warto przy zakupie zapytać o instrukcję, by później nie było problemu. Ponadto należy zwrócić uwagę na akcesoria w cenie lub na możliwość ich dokupienia. Bardzo przydatne podczas rodzinnych wycieczek są folia przeciwdeszczowa i moskitiera. Większe koła są w tym wypadku lepsze, bo lepiej amortyzują wszelkie nierówności i wstrząsy w czasie jazdy. Jest to również bardzo istotne, gdy wspólnie z dzieckiem chcemy uprawiać sport. Swoboda wykonywania ruch bez wpływu na wygodę malucha jest do rodzice niezwykle ważna, dlatego możliwość regulacji zawieszenia to cenna funkcja. Nie bez znaczenia jest opływowy kształt oraz wysokiej jakości tkanina, która wyściela siedzisko przyczepki.

Możliwości wózka rowerowego stale się powiększają, gdyż aktywni rodzice poszukują takich opcji. Zwłaszcza dla młodych mam to wielka dogodność, by ćwiczyć bez rozstawania się z maluszkiem i wspólnie cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Do niektórych modeli przyczepek można dokupić nawet narty śnieżne, co umożliwia jazdę rowerem także w okresie zimowym. W sprzedaży są także wielofunkcyjne wózki rowerowe, które mogą być zarówno przyczepką, jak i tradycyjnym wózkiem spacerowym. Za sprawą układu modułowego zmiana z jednej funkcji na drugą trwa tylko chwile. Ponadto większość takich modeli posiada w zestawie ochronę przed słońcem, dodatkowe zabezpieczenia na koła i strefę na niezbędny w każdej podróży dziecięcy ekwipunek z pieluszkami i kocykiem.