Jak tanio kupić rower?

Kupno roweru coraz częściej wiąże się ze sporą inwestycją. Ograniczone środki nie muszą jednak oznaczać rezygnacji z nowego pojazdu. Istnieje kilka sposobów, aby zredukować koszty związane z kupnem jednośladu. Dobrym rozwiązaniem jest np. zakup roweru po sezonie lub modelu używanego.

Tani i dobry rower — jak wybrać?

Kupno nowego roweru nie jest proste. Szczególnie kłopotliwy jest wybór modelu z niższej półki. Najczęściej niższa cena oznacza również niższą jakość, a tym samym gorszy komfort jazdy. Z tego powodu przed zakupem roweru należy dokładnie go ocenić, a także wypróbować. Istotna jest zarówno zwrotność roweru, jak i jakość napędu oraz hamulców. Dodatkowo należy omówić szczegóły i warunki gwarancji.

Zakup roweru w sklepie daje również możliwość negocjacji cen ze sprzedawcą. To dobry sposób na obniżenie ceny jednośladu, szczególnie gdy zakup dotyczy również dodatkowego osprzętu rowerowego.

Rower z wyprzedaży

Dobrym sposobem na zmniejszenie ceny nowego roweru jest skorzystanie z wyprzedaży posezonowych. Najlepszym okres na zakup tańszego sprzętu jest jesień oraz zima. Po zakończeniu sezonu rowerowego sklepy wyprzedają swoją ofertę w oczekiwaniu na nowy sezon. Szczególnie okazyjny może okazać się zakup modelu z poprzedniej kolekcji. Tym bardziej że w przypadku roweru, jego rocznik nie ma dużego znaczenia. To zatem dobry sposób na nabycie wysokiej jakości jednośladu w obniżonej cenie. Dodatkowo zima to dobry czas na zakup osprzętu i przygotowanie się do kolejnego sezonu rowerowego.

Kolejny sposób na zakup nowego roweru w korzystnej cenie jest skorzystanie z kodów rabatowych. Takie promocje oferują najczęściej sklepy internetowe. Zniżki otrzymać można, zapisując się do newslettera. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność zakupu jednośladu przez internet, przez co ocena roweru na żywo oraz jego wypróbowanie najczęściej nie jest możliwe. W takim przypadku warto kierować się ocenami zamieszczonymi na forach internetowych.

Inną możliwością zakupu jednośladu w Internecie są aukcje. W przypadku licytacji cena zależy od kupujących, dzięki temu taki sposób kupna roweru może okazać się bardzo korzystny finansowo.

Zakup wybranego modelu w sklepie internetowym daje również możliwość szybkiego porównania cen i specyfikacji w różnych sklepach, a tym samym wybór najkorzystniejszej oferty.

Kupno roweru używanego

Korzystną finansowo opcją jest również zakup używanego roweru. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość kupno jednośladu z poprzednich kolekcji w okazyjnej cenie. Dodatkowo kupiony rower jest sprawdzony przez dotychczasowego użytkownika, a jego dobry stan świadczy o wysokiej jakości jednośladu. Zazwyczaj używane rowery można zakupić z ogłoszeń internetowych lub aukcji. Ważne, aby przed zakupem zapytać sprzedającego o możliwość wypróbowania jednośladu oraz osobistego sprawdzenia ewentualnych usterek. Z tego powodu najlepszym opcją jest zakup używanego roweru od osoby z najbliższej okolicy.